خلاقیت در تولید محتوا سایت

خلاقیت در تولید محتوا برای سایت ها یک مهارت و یک هنر نگارشی است. برای اینکه سایت زیبا و کاربر پسند داشته باشید، باید محتواهای موثر منتشر کنید. نوشتن محتوا برای بازاریابی کسب و کار شما و جذب مخاطبان بازار هدف ارزشمند است. ۹۰ درصد از همه بازاریابان اینترنتی برای برآورده شدن نیازهای اطلاعاتی مخاطبان خود و انتقال پیام بازاریابی شرکت ها به نوشتن محتوا های موثر و خلاقانه متکی هستند.

تمام وبمستر ها و افرادی که در حوزه تولید محتوا سایت فعالیت می کنند، مسئول ترویج تجارت ها محسوب می‌شوند، بنابراین محتواها را باید به روز نگه دارند و متن ها را خلاقانه تر و جذاب تر بنویسند. زمانی می توان گفت که خلاقیت در تولید محتوا انجام گرفته که مهارت های نوشتاری در آن دیده شود و قابلیت ارتباط یا لینک دهی به صفحات مختلف وب سایت را داشته باشد. اگر شما هم به دنبال تولید محتوا سایت به سبک ها و تکنیک های خلاقانه هستید و می خواهید محتواهای با کیفیت برای سایتتان بنویسید، بهترین شرکت طراحی سایت در اصفهان چند راهکار برای تان پیشنهاد می کند. با توجه به نکات زیر می توانید خلاقیت خود را در تولید محتوا تقویت کنید و بهینه سازی سایت در اصفهان را ارتقا دهید. فراموش نکنید که از شبکه ها و رسانه های اجتماعی برای ایده گرفتن بهره بگیرید.

نکات مهم نگارش محتواهای خلاقانه برای سایت

۱- شناسایی هدف – نکات آسان برای نوشتن محتوای موثر

ابتدا باید هدف از تولید محتوا را مشخص کنید. هدف هایی از کسب و کار را پیدا کنید که محتوا درباره آن صحبت می کند یا مشکلی را می تواند توسط محتوا، حل نماید. اکنون بهترین قالبی را که هدف شما را برآورده می کند، انتخاب کنید. در نهایت، مخاطبین هدف را شناسایی کنید و اینکه محتوا چه سودی برای آنها خواهد داشت را هم ذکر کنید. از جملاتی استفاده کنید که مخاطب را به سمت حل مشکلاتش سوق می دهد.

۲- یک تیتر جذاب بنویسید

یک آمار قابل توجه است؛ میانگین زمان صرف شده توسط بازدیدکنندگان برای خواندن محتوای وب سایت فقط پانزده ثانیه است!

شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا توجه خوانندگان خود را جلب کنید و مطمئن شوید که به خواندن ادامه می دهند. برای دستیابی به نتایج دلخواه، باید عنوان هایی ایجاد کنید که علاقه مخاطب را برانگیزد، احساسات را تحریک می کند یا خوانندگان را تشویق می سازد تا درباره موضوع شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

۳- محتوای خود را بهینه کنید

یافتن و خواندن محتوای با کیفیت برای بازدیدکنندگان، همیشه آسان است. شما باید موضوعات مرتبط را پیدا کنید و در مورد هر موضوع بنویسید و کلمات کلیدی را در نظر داشته باشید؛ همان کلماتی که بازدیدکنندگان شما احتمالاً در هنگام جستجوی خدمات یا محصول به کار برده اند. این هم از نکاتی آسان برای نوشتن محتوای خلاقانه است.

با ایجاد محتوای متمرکز بر یک ایده خاص، نه تنها اطمینان حاصل می کنید که بازدیدکنندگان شما اطلاعات مورد نیاز را دریافت می کنند، بلکه رتبه سایت خود را برای آن کلمه کلیدی نیز افزایش می دهید. 

۴- از Call-to-action استفاده کنید؛ رمز محتواهای خلاقانه

شما باید یک فراخوان ساده ارائه دهید که هدف محتوای شما را توضیح دهد و زمینه را برای خوانندگان تان فراهم سازد. کاربران سایتتان باید بدانند که بعد از خواندن مطالب، چه کاری انجام دهند.

کال تو اکشن، یعنی فراخوان برای اقدام؛ این می تواند شامل ثبت نام در خبرنامه باشد؛ یا شرکت در یک دوره آموزشی؛ یا استفاده از جشنواره های خرید. یک کال تو اکشن مناسب، بینندگان را با کسب و کار شما درگیر می کند و اعتمادسازی را موجب می گردد.

۵- برای کلماتی که در متن محتوا به کار می برید، هویت ایجاد کنید

همه ما می دانیم که کمبود محتوا در اینترنت وجود ندارد، اما فقط برخی از وب سایت ها موفق به جذب بینندگان و تبدیل آنها به مشتریان وفادار خود می شوند. نکته کلیدی این است که باید با مخاطبان خود به زبانی واقعی و قابل تعامل، ارتباط داشته باشید. کلمات شما باید مفهوم و هویتی داشته باشند که مخاطب آن را درک کند. محتوای شما، صدای کسب و کار شماست. باید برای تصویر شرکت شما منحصر به فرد باشد و با لحن مخاطب، تصویر محصول و اهداف تجاری شما هماهنگ باشد. 

۶- در نگارش محتوای سایت، خلاق باشید

هیچ قانون ثابتی برای تولید محتوا خلاقانه سایت وجود ندارد. به عنوان یک نویسنده، شما این آزادی را دارید که افکار خود را به طرق مختلف داخل متن محتوا به نمایش بگذارید. از مهارت های نوشتاری خود برای ایجاد وبلاگ ها، مقالات، اینفوگرافیک ها، تصاویر، موضوعات چالش برانگیز و مقالات خبری مرتبط با کسب و کار خود استفاده کنید.

۷- محتوای خود را ویراستاری یا به روزرسانی کنید

ویرایش محتواها، پیچیدگی‌های کار شما را برطرف می ‌کند و کیفیت نوشتاری را با استفاده از قالب نگارشی شما بهبود می‌بخشد. حتی بهترین محتوانویسان هم متن های خود را قبل از انتشار در سایت ها ویراستاری می کنند. حتی یک نویسنده باهوش نیز می‌تواند اشتباهاتی را مرتکب شود که می‌توانند به اعتبار سایت آسیب برسانند. ویرایش محتوا به شما کمک می کند تا خطاها را از بین ببرید و محتوایی با ساختار مناسب تولید کنید. به جرأت می توان گفت که تولید محتوای خلاقانه، کلید اصلی موفقیت وبسایت ها است. بدون شک، باید این کار را به افراد باتجربه واگذار کنید.