سئو فروشگاهی

سئو سایت های فروشگاهی چه مراحلی دارد؟

مقدمه

پس از طراحی سایت لازم است بر روی آن سئو مناسب انجام شود. سئو یعنی بهینه سازی موتور های جست و جو و روشی برای قرار گرفتن سایت ها در نتایج جست و جو گوگل است. سئو برای هر کسب و کاری اهمیت دارد و به عنوان یک استراتژی بازاریابی آنلاین موثر است. در این مقابه قصد داریم به سئو فروشگاهی و مراحل آن بپردازیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

فهرست

سئو و کاربرد آن در سایت ها

سئو فروشگاهی و مراحل آن

نکات مهم سئو سایت فروشگاهی

انجام سئو سایت در اصفهان


سئو و کاربرد آن در سایت ها

SEO به مجموعه‌ ای از فعالیت‌ ها گفته می‌ شود که با هدف بهبود رتبه و موقعیت یک وبسایت در نتایج جستجوی ارگانیک (غیرپرداختی) موتورهای جستجو انجام می‌ شود. سئو برای افزایش دیده شدن و جذب ترافیک آگاهانه و هدفمند به وبسایت استفاده می‌ شود.

سئو به منظور بهبود رتبه و موقعیت یک وبسایت در نتایج جستجوی ارگانیک (غیرپرداختی) موتورهای جستجو انجام می‌ شود. با استفاده از تکنیک‌ های سئو، می‌ توان رتبه و موقعیت یک وبسایت در نتایج جستجو را بهبود داده و در نتیجه ترافیک و بازدید وبسایت را افزایش داد.

سئو و کاربرد آن در سایت ها


نکته!

سئو ارگانیک یا غیر پرداختی به این معناست که باید فعالیت هایی روی سایت انجام شود بدون آنکه با پرداخت هزینه سایت در صفحه اول نمایش گوگل نشان داده شود. گوگل ابزاری را معرفی کرده به نام گوگل ادز که با پرداخت  هزینه سایت ها در صفحه اول نمایش داده می شوند. اما باید بدانید این روش پرداختی نام دارد و بالای دامنه مشخص می شود که سایت با گوگل ادز در صفحه اول قرار دارد. در نتیجه برخی افراد دوست ندارند وارد این نوع سایت ها شوند.


برخی از کاربردهای سئو عبارتند از:

1. افزایش دیده شدن: با بهینه‌ سازی محتوا و ساختار وبسایت، می‌ توان رتبه و موقعیت وبسایت را در نتایج جستجو بهبود داده و برای کاربران بیشتر دیده شد. سایت هایی که در لینک های اول صفحه اول قرار می گیرند باعث جذب بیشتر مشتری می شوند.

2. جذب ترافیک آگاهانه: با بهینه‌ سازی کلمات کلیدی و محتوا، می‌ توان ترافیک آگاهانه و هدفمندی را به وبسایت جذب کرد. این به معنای جذب کاربرانی است که به دنبال محتوای مرتبط با کسب و کار یا خدمات شما هستند.

3. افزایش بازدیدکنندگان: با بهبود رتبه و موقعیت در نتایج جستجو، تعداد بازدیدکنندگان وبسایت افزایش می‌ یابد. این به معنای افزایش نشانه‌ گذاری، کلیک و بازدید صفحات داخلی وبسایت است. هر چه ورودی سایت و بازدید از بخش های مختلف آن توسط افراد، بیشتر باشد برای گوگل از اهمیت بیشتری برخوردار است و آن را معتبر می شمارد.

4. افزایش فروش: با جذب ترافیک آگاهانه و هدفمند، احتمال افزایش فروش و درآمد نیز بالاتر می‌ رود. تمام اقداماتی که بر روی سایت انجام می شود برای افزایش فروش است.

5. رقابت با رقبا: با انجام سئو، می‌ توانید رقبای خود را در نتایج جستجوی ارگانیک پشت سر بگذارید و در صدر صفحه نتایج جستجو قرار بگیرید.

6. بهبود تجربه کاربری: با بهینه‌ سازی ساختار وبسایت و بهبود سرعت بارگیری صفحات، تجربه کاربری کاربران نیز بهبود می‌ یابد.

7. افزایش اعتبار و اعتماد: با برخورداری از یک رتبه بالا در نتایج جستجو، وبسایت شما برای کاربران معتبر تر به نظر می‌ رسد و اعتماد آن‌ ها را جلب می‌ کند.
سئو فروشگاهی و مراحل آن

سئو فروشگاهی و مراحل آن

سئو سایت فروشگاهی شامل مراحل زیر است:

1. تحلیل و بررسی کلمات کلیدی

این مرحله شامل تحقیق و بررسی کلمات کلیدی مرتبط با محصولات یا خدمات فروشگاه شما است. در این مرحله، باید کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید که توسط مشتریان هدف استفاده می‌ شوند. روش های مختلفی برای یافتن کلمات کلیدی وجود دارد. به عنوان مثال می توانید از ابزار keywordtool یا keyword planner و… استفاده کنید. برای یافتن کلمات کلیدی حتما رقبای خود را بررسی کنید و ببینید که دیگر چه کلماتی مورد استفاده قرار می گیرد.

2. بهینه‌ سازی محتوا

در این مرحله، باید محتوای سایت شامل عنوان‌ ها، توضیحات، متن‌ ها و برچسب‌ ها را با استفاده از کلمات کلیدی مناسب بهینه‌ سازی کنید. همچنین، باید مطمئن شوید که محتوای سایت شامل اطلاعات مفید و جذاب برای مشتریان است. در نوشتن محتوا هیچ وقت از مطالب کپی یا بی مفهوم استفاده نکنید. همچنین نباید در محتوا به مخاطب دروغ بگویید.

3. بهینه‌ سازی تصاویر

تصاویر با استفاده از تگ ALT بهینه‌ سازی می‌ شوند تا در نتایج جستجو نمایش داده شوند. همچنین، باید از فرمت‌ های مناسب و سایز مناسب برای تصاویر استفاده کنید تا سرعت بارگیری صفحات سایت افزایش یابد. امروزه معمولا از فرمت webp استفاده می شود که هم بر سئو و هم بر کیفیت تاثیر گذار است.

4. بهینه‌ سازی ساختار سایت

ساختار سایت باید ساده و قابل فهم باشد تا کاربران به راحتی به محصولات یا خدمات مورد نظر دسترسی داشته باشند. همچنین، باید از لینک‌ های مناسب و سازگار با سئو استفاده کنید. لینک سازی داخلی تاثیر زیادی در سئو فروشگاهی دارد. زیرا در تجربه کاربری هم تاثیر مثبت ایجاد می کند.

5. بهینه‌ سازی سرعت بارگیری

سرعت بارگیری صفحات سایت بسیار مهم است. برای بهینه‌ سازی سرعت بارگیری، می‌ توانید از فشرده‌ سازی تصاویر، استفاده از کش و بهینه‌ سازی کدها استفاده کنید. همچنین باید اگر سایت وردپرسی است از افزونه های افزایش سرعت مانند wp rocket استفاده کنید. در یایت های اختصاصی نیز با اضافه کردن کد های مخصوص امکان افزایش سرعت فراهم می شود.

6. بهبود تجربه کاربری

باید تجربه کاربری را بهبود داده و رابط کاربری ساده و قابل استفاده ایجاد کنید. همچنین، باید از طراحی ریسپانسیو و سازگار با دستگاه‌ های مختلف استفاده کنید. امروزه اکثر افراد با موبایل به جست و جو می پردازند. در نتیجه باید طراحی به صورت ریسپانسیو یا واکنشگرا باشد تا افراد راحت تر بتوانند به هدف خود برسند. گوگل هم از سایت هایی که ریسپانسیو نیستند ایراد می گیرد و از لحاظ سئو به آن امتیاز منفی می دهد‌

7. ایجاد لینک‌ های باکیفیت

لینک‌ های باکیفیت از سایت‌ های معتبر و مرتبط به سایت شما می‌ توانند به بهبود رتبه سایت کمک کنند. برای ایجاد لینک‌ های باکیفیت، می‌ توانید از روش‌ های مختلف مانند guest blogging، اشتراک لینک در شبکه‌ های اجتماعی و همکاری با سایت‌ های مرتبط استفاده کنید.

8. پیگیری و بهبود

بعد از انجام فعالیت‌ های سئو، باید نتایج را پیگیری کرده و بهبود‌های لازم را انجام دهید. با تحلیل داده‌ ها و آمارها، می‌ توانید ببینید کدام استراتژی‌ ها بهتر عمل کرده‌ اند و کدام بخش‌ها نیاز به بهبود دارند.

نکات سئو فروشگاهی چیست؟

برخی از نکات مهم سئو سایت فروشگاهی عبارتند از:

1. استفاده از کلمات کلیدی مناسب: بررسی و تحلیل کلمات کلیدی مرتبط با محصولات یا خدمات فروشگاه شما و استفاده از آنها در محتوا و عناوین سایت. باید بدانید در سایت های فروشگاهی افراد بیشتر چه کلماتی را جست و جو می کنند. مثلا کلمه خرید برای سایت های فروشگاهی حائز اهمیت است.

2. بهینه‌سازی محتوا: بهینه‌سازی عناوین، توضیحات، متن‌ها و برچسب‌ها با استفاده از کلمات کلیدی مناسب. بهتر است هر چند وقت یکبار محتوا را به روز رسانی کرده و محتوا اضافی را حذف و به روز کنید.

3. بهینه‌سازی تصاویر: بهینه‌سازی تصاویر با استفاده از تگ ALT و استفاده از فرمت‌های مناسب و سایز مناسب. حتما باید برای تمامی عکس ها alt مناسب انتخاب شود. در غیر این صورت گوگل نمیتواند به راحتی آن را جست و جو کند و امتیاز منفی کسب می کنید.

4. بهینه‌سازی ساختار سایت: ایجاد ساختار ساده و قابل فهم برای کاربران و استفاده از لینک‌های مناسب و سازگار با سئو.

5. بهینه‌سازی سرعت بارگیری: استفاده از فشرده‌سازی تصاویر، کش و بهینه‌سازی کدها برای افزایش سرعت بارگیری صفحات.

6. بهبود تجربه کاربری: ایجاد رابط کاربری ساده و قابل استفاده و طراحی ریسپانسیو و سازگار با دستگاه‌های مختلف.

7. ایجاد لینک‌های باکیفیت: ایجاد لینک‌های از سایت‌های معتبر و مرتبط به سایت شما، مانند guest blogging و اشتراک لینک در شبکه‌های اجتماعی.

8. پیگیری و بهبود: پیگیری نتایج و بهبود‌های لازم بر اساس تحلیل داده‌ها و آمارها.

انجام سئو سایت در اصفهان

انجام سئو سایت در اصفهان

سئو سایت شامل مراحل مختلفی است که برای کسب رتبه از گوگل باید انجام شود‌. شرکت های مختلفی هستند که در زمینه سئو، طراحی سایت، تولید محتوا و… فعال اند. توصیه می شود اگر قصد طراحی سایت به صورت حرفه ای را دارید، حتما از شرکت های معتبری کمک بگیرید که علاوه بر طراحی سایت، سئو سایت را نیز انجام می دهند و در این کار مهارت دارند. یکی از شرکت های معتبر و با سابقه در این زمینه، شرکت مهرگان است. شما می توانید با دیدن نمونه کارهای این شرکت در سایت، طراحی و سئو سایت خود را به آن ها بسپارید.

سخن آخر

هنگامی که طراحی سایت انجام می شود باید سئو و تولید محتوا مناسب نیز بر روی آن انجام شود. پس این کار باید به سئوکار حرفه ای و افرادی در این زمینه سپرده شود که مهارت کافی دارند. در غیر این صورت ممکن است وقت و هزینه ای که صرف طراحی سایت می شود به هدر رود. در این مقاله به طور کامل به بررسی سئو فروشگاهی و مراحل  آن پرداختیم. شما عزیزان می توانید مشکلات خود را در رابطه با سئو و مراحلش را بد ما در میان بگذارید.